Večer matematike u našoj školi

Godina 2013. je od Svjetske organizacije UNESCO proglašena godinom matematike planeta Zemlje.

U suradnji sa Splitskim matematičkim društvom, Hrvatskim matematičkim društvom uz potporu Ministarstva obrazovanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje prvi put smo organizirali večer matematike u našoj školi.

Nakon provedene pripreme Večer matematike se održala 3. prosinca. 2013. godine u 18. sati, dok ju je područna škola na Sirobuji organizirala 5. prosinca. 2013. godine.

Posebnu radost iskazali su učenici 7.a i 7.b razreda te učenici 5.a i 5.b razreda. Oni su za tu prigodu s učiteljicom matematike Filkom Babić i učiteljicom informatike Mirjanom Kovačević Bašić sami osmislili i izradili radionice.

Radionica 7. razreda nosi naziv „ OTKRIJ LIK I PORUKU“, a radionica 5. razreda naziv „BOŽIĆNO DRVCE“.

Kako je Splitsko matematičko društvo organiziralo Zlatnu večer matematike u gradu Splitu 5. prosinca 2013. (Zlatna vrata) naši su učenici 7.i 5. razreda svojim radionicama bili sudionici i večeri u gradu.

Nizom matematičkih igara, kvizova, zagonetki te kreativnih radionica učenici su vrlo aktivno i s velikim oduševljenjem proveli večer uz matematiku na jedan neuobičajen način.

Provedena večer je kod učenika svih uzrasta doprinijela pozitivnom stavu prema matematici, a kod učenika koji su bili „dežurni matematičari“ kritičniji stav prema učenju i poučavanju.

Sudjelujući na večeri matematike u gradu Splitu, učenici su igrajući se, rješavajući zagonetke i zadatke osvojili i simbolične nagrade te pokazali izniman ponos prezentirajući svoje radionice.

U radu izrade plakata, radionica i drugih materijala, kao i u odazivu na sudjelovanje, učitelji i voditelji radionica ugodno su iznenađeni velikim odazivom i savjesnim ponašanjem svih sudionika.

Večeri matematike u našoj školi su se odazvali učitelji razredne i predmetne nastave sa svojim učenicima i roditeljima i to:

Razredna nastava: 1.a - voditelj Tihomir Pribudić

1.b - voditelj Nataša Curnić

1.c – voditelj Anđelka Tokić

1.d – voditelj Dijana Sršen

2. a - voditelj Ivana Lolić

2. b – voditelj Martina Šegvić

2.c - voditelj Silvana Radić

3.a - voditelj Višnja Radović

3.b - voditelj Darinka Prolić

3.c - voditelj Ružica Milić

4.d - voditelj Jasna Gudelj

U predmetnoj nastavi:

voditelj Filka Babić (7.a i 7.b te 5.a i 5.b)

voditelj Tanja Katunarić Tutman (6.a i 6.b te 8.b i 8.c)

voditelj Danijela Pereža (5.c, 7.c i 6.c)

voditelj Mirjana Kovačević Bašić – 8.a te informatički dio u 7.a i 7.b.

Na kraju hvala svim voditeljima, a posebno našim učenicima na odazivu i iznad svega primjerenom ponašanju. Iskreno se nadamo da će ovakva vrsta druženja postati tradicija.

Više fotografija s druženja na Večeri matematike možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 13. 12. 2013.