Posjet muzeju - 2.c

Dana 10.12.2014 godine moj razred 2. c Osnovne škole Kamen-Šine, PRO Sirobuja sa našom učiteljicom  išao je u posjet Muzeju grada Splita. Ispred škole smo krenuli u 9 sati i 30minuta.U muzeju  nas je dočekao vodič. Razgledavali smo stvari cara Dioklecijana. Između ostalog vidjeli smo maketu Dioklecijanove palače i maketu grobnice sv.Duje.Vodič nam je pričao o caru Dioklecijanu, te kako je dao ubiti sv. Duju, a po legendi i  svoju suprugu i kćer jer su bile kršćanke. Najviše od svega mi se svidjela izrada novčića sa likom cara Dioklecijana. Novčiće smo ponijeli kući. Povratak u školu bio je u 11 sati i 30 minuta. Ispred škole smo stigli u 12  sati.

Lana Milanović-Litre 2.c

objavio: Marija Lončar   datum: 17. 12. 2014.