JAVNO ASTRONOMSKO PROMATRANJE NOĆNOG NEBA

U svrhu promicanja astronomije i educiranja javnosti o svemiru i izgledu neba nad nama,  provodi se  još jedno javno promatranje noćnog neba teleskopima. Kao lokaciju najpogodniju za provedbu ove astronomske aktivnosti, izabran je  istočni dio kupališta Bačvice, uz izlaz prema uvali Ovčice. Popularnost toga šetališta, preglednost neba i odsutnost većih izvora svjetlosnog onečišćenja, čini spomenuto mjesto posebno privlačnim za tu svrhu.

Javno promatranje će se  provesti dana 25. veljače 2015. g. (srijeda), i to u vremenu od 18.00 h do 21.30 h. (Uvjet za njegovu provedbu je, dakako, vedro nebo!)

Namjera Udruge je  prethodno animirati zainteresirane učenike i građane za to promatranje putem medija javnog informiranja, a na lokaciju će donijeti i nekoliko teleskopa potrebnih za njegovu provedbu. Promatranje će se odvijati pod stručnim vodstvom astronoma-animatora ZSM-a Zorana Kneza i drugih članova  Udruge.

objavio: Marina Perica   datum: 19. 2. 2015.