Dar Zdenca i OŠ Kamen -Šine Socijalnoj samoposluzi u Sisku

Udruga Zdenac organizirala je akciju prikupljanja osnovnih životnih namirnica (ulje, šećer, brašno, riža, tjestenina) za korisnike novootvorene socijalne samoposluge u Sisku. OŠ Kamen Šine redovito se uključuje u akcije Zdenca pa i u ovu. Akcija se provodila u OŠ Kamen Šine 15 dana. Učenici i djelatnici škole pokazali su nesebičnu ljubav prema najpotrebnijima.

Kad sam čula za akciju u školi, prvo sam se ražalostila. Razmislivši malo bolje, bilo mi je drago što mogu pomoći. Savršena prilika za napraviti dobro djelo. Kad sam vidjela koliko nas se uključilo u akciju, bila sam presretna. To mi je uljepšalo ostatak dana.

Mirjana Bošnjak 8a

Pomagati volim i želim. Pomažem onima kojima je to najpotrebnije. Koliko god imali trebamo dijeliti.

Trudim se dati dio sebe, to me čini boljom osobom.

Andrea Ugrin 8a

Naša mala škola, u našem malom mjestu, odlučila je pomoći Sisku. Oni, naši sunarodnjaci, pate.

Primorani su odlaziti u socijalne samoposluge, kako bi mogli prehraniti obitelj. Plemenito je dati od svoga, od sebe, za nekoga koga ni ne poznajemo. Uvijek je lijep osjećaj pomoći.  To pokazuje koliko smo dobri i zreli kao osobe. Pomažemo im zato jer su ljudi, ljudi koji nas trebaju. Malo riže, šaka šećera, litar ulja njima je život. Ovom akcijom pokazalo se veliko srce naše škole.

Nina Batovanja 8a

Dobrim djelima činimo i Isusa sretnim.

Martina Jurčević 8a

Milosrđe Božje ispunja nebo, ispunja zemlju..., ispunja i naša srca. Budimo radosni radnici u Božjem  vinogradu vršeći djela ljubavi.

objavio: Marija Lončar   datum: 16. 3. 2015.