DELF scolaire u Hrvatskoj

Diploma za tvoju budućnost
DELF:
✔ DELF (Diplôme d'Études en Langue Française) je diploma francuskog jezika koju izdaje francusko Ministarstvo obrazovanja.
✔ Školski DELF (DELF scolaire) namijenjen je učenicima od 12 do 18 godina u osnovnim i srednjim školama i čini integralni dio nastave.
✔ Ova diploma omogućuje službeno priznavanje razine francuskog jezika i priznata je u cijelom svijetu.
✔ Postoje 4 razine (A1, A2, B1 i B2) koje odgovaraju stupnjevima Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike. 4 razine su neovisne jedna o drugoj (na primjer, ne moram položiti razinu A2 da bih pristupio ispitu razine B1).
6 500 000 nositelja diplome od 1985. u svijetu / 400 000 upisanih godišnje u 174 zemlje

DELF scolaire u Hrvatskoj
✔ Organizacija ispita školskog DELF-a regulirana je ugovorom između Francuskog veleposlanstva i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH.
✔ Svaka škola koja nudi nastavu francuskog jezika može prijaviti učenike.
✔ Od 2006. godine, blizu 7000 učenika dobilo je diplomu u Hrvatskoj. Postotak uspješnosti viši je od 95 %.
U 2015.: 1044 prijavljenih, 52 škole (20 osnovnih škola, 31 srednja škola i Eurocampus) i 18 gradova (Dubrovnik, Cavtat, Imotski, Janjina, Karlovac, Koprivnica, Križevci, Pula, Samobor, Sesvete, Sinj, Split, Tijarica, Varaždin, Vrbovec, Zabok, Zadar i Zagreb)

objavio: Marina Perica   datum: 5. 12. 2015.