PROJEKT KOMPOSTIRANJA

Naša škola  sudjeluje u edukacijskom programu "Kompostiranje". U nastavku teksta pročitajte osvrt naše učenice na njihov rad i trud:
"Ekološki smo učenici 7. razreda i zajedno sa našom nastavnicom Meri Juras udružili smo se da vodimo edukacijski program Kompostiranje u našoj školi.

Udruga Sunce u listopadu ove godine odlučila nam je dati upute kako pravilno izraditi kompostište i tko bi nam u tome mogao pomoći. Isprva nas je hvatala  trta kako će to izgledati, hoćemo li u tome uspjeti, ali na kraju se ispostavilo "kad se male ruke slože sve se može, sve se može". Mjesto kompostišta odlučili smo sagraditi iza škole u hladu kako ne bi otjerali sve korisne životinjice iz kompostišta, pošto nam je već poznato da kukci ne vole svijetlo. Pokušali smo zainteresirati većinu učenika iz naše škole da sudjeluju u kompostiranju i u tome smo uspjeli. Oni pomažu tako što biorazgradivi otpad npr. kore i ostatke od voća i povrća stavljaju u poseban spremnik pod nazivom Organko. Organka smo izabrali jer je jako praktičan i od kora voća i povrća možemo iscijediti sok, što je još jedna prednost. Organka praznimo dva puta tjedno, uz pomoć vila preokrećemo slojeve i time ubrzavamo proces razgradnje.
Za sada nam sve teče po planu i programu, a slijedeće školske godine očekujemo rezultate i nadamo se da ćemo u tome i uspjeti!!!
Par poruka s kojim trebamo živjeti iz dana u dan:
1. Prilikom odvajanja otpada vi činite mali pomak za sebe, a veliki za prirodu!!!
2. Živimo za bolje sutra i bolju budućnost za ove mlade generacije koje dolaze ."

Natali Guć 7.a razred

Više fotografija možete pogledati u Foto-galeriji

U prilogu su kratki filmić i prezentacija o samom projektu.

Priloženi dokumenti:
EkoPROJEKT.mp4 (27.00 MB)
SKOLSKIprojekt.ppsx (2.99 MB)

objavio: Marina Perica   datum: 21. 12. 2015.