ZLATNA VEČER MATEMATIKE

Zlatna večer matematike održana je u Etnografskom muzeju grada Splita 4. prosinca 2017.god. Otvaranje večeri je započelo kratkim programom u 17:00 sati. Nakon otvaranja su svi posjetitelji mogli pronaći nešto matematičko za sebe, jer je večer bila ispunjena različitim predavanjima, prezentacijama (izlaganja), radionicama i kvizovima.

Na Zlatnoj večeri matematike su sudjelovali i učenici 5a i 5 b razreda naše škole. Oni su zajedno sa svojom nastavnicom Filkom Babić za Zlatnu večer matematike osmislili i pripremili radionicu „Turistička enigmatika Splita“.

Radionica je imala veliki broj posjetitelja koji su slagali puzzle, odgovarali na pitalice i ispunjavali križaljke. Sve navedeno se radilo na temu „Turizam“ i „Žene u matematici“.

Večer je brzo prošla, jer su se i sami dobro zabavili razgedavajući, igrajući se i radeći i u drugim radionicama.

Filka Babić

objavio: Mirjana Kovačević Bašić   datum: 7. 12. 2017.