DANI KRUHA U 4. C

U petak, 31. listopada 4. C je proslavio Dane kruha u svojoj učionici. Naša učiteljica i mi učenici odlučili smo proslaviti taj dan pečenjem palačinki.

Svatko je donio ponešto. Marin je donio tavu za pečenje i mineralnu vodu. Duje je donio ulje, a učiteljica sve ostalo. Kada se razred okupio, počeli smo praviti palačinke. Cijela škola je zamirisala. Nismo imali nastavu. Palačinke su se svima svidjele jer smo mogli birati namaze.

Onda su nam počeli stizati i gosti:  ravnatelj, ticher – učiteljica Marijana, knjižničarka i vjeroučitelj. Ticher  i vjeroučitelj su se spremali održati svoje sate, a onda smo ih iznenadili pozivom na palačinke. Svima su se jako svidjele- toliko da nam nije bila dovoljna jedna smjesa, nego smo napravili tri smjese. Svi su htjeli mijesiti smjesu i mazati palačinke, a učiteljica je vješto bacala palačinke u zrak.

Na kraju smo i mi isprobali tu vještinu. Neki su bili jako spretni, a svi smo bili jako sretni i zadovoljni. Bilo nam je jako zabavno. Nadamo se da ćemo to ponoviti.

Magdalena Vidović i Lorena Prnjak, 4. c

objavio: Marija Lončar   datum: 4. 11. 2014.