Sveta Luce u našoj školi

Sveta Luce poznata je naša svetica. Obilježavamo je 13.12., tradicionalno sadeći božićnu pšenicu i očekujući pokoji bombončić. Luce nosi svjetlo, ide ruku pod ruku sa svetim Nikolom i nagovještava Božić koji je sve bliže.

Možda ste pomislili ako sveti Nikola ima Krampusa, kako i Luce ima svoj tamnog dvojnika, za svu onu zločestu djecu (dobro; neposlušnu, prljavu i lijenu djecu jer ne postoje zločesta djeca) Ne, ona nema i samo straši zločestoće od dječice po noći, kako nam je ispričala nastavnica Ela.

Naravno, Luce je posjetila i našu malu školicu u našem malom mjestašcu. Ispričala nam je malo o sebi, i savjetovala da napravimo malo mjesta u srcima, jer Isus će se uskoro roditi u betlehemskoj štali.

Sa svoje dvije bijele pomoćnice, podijelila je bombone i stavila osmijeh na svako dječje i učiteljsko lice.

Sigurna sam da je sveta Luce iznenadila učenike kao i sveti Nikola koji se, zbog gužve, ove godine nije pojavio u školi. Najbolji dio bili su izrazi na licima kad je Luce, tako neočekivano, došla u naše učionice.

NINA BATOVANJA 8.A

objavio: Marina Perica   datum: 15. 12. 2014.