Dani kruha na Sirobuji

U PRO Sirobuja tijekom listopada obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Priča jednog zrna

Ja sam kukuruzno zrno. Dolazim s jednog žitnog polja, a sada živim u vreći,                             u podrumu seljaka.

Izgledam kao malo žuto jaje. Volim kad me ljudi štite od miševa, a ne volim kad me gaze i bacaju. Radujem se što ću postati mekano brašno i volio bih da me se upotrijebi u nekom kolaču.

Svoj djeci bih savjetovao da nikada ne bacaju kruh, nego da budu sretna što ga imaju za jelo.

Ivano Glibota 3. c

Priča jednog zrna

Ja sam zrno pšenice. Duguljasta sam i malena.Dolazim sa velikih oranica.Sada sam smještena u jedno naselje blizu Zagreba.

Brzo ću krenuti u mlin. Tamo me čeka poseban čarobnjak – mlinar.Veoma sam vesela jer se nadam da će svako dijete uživati dok bude jelo kruh. Bit ću presretna ako me samo jednom netko blaguje za ručak.

Dala bih savjet svakom djetetu da uvijek bude zadovoljno sa svakim obrokom jer neka djeca nemaju što jesti.

Dora Križanac 3. c

objavio: Marija Lončar   datum: 30. 10. 2015.