VEČER MATEMATIKE

Projektu “Večer matematike” kojeg organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta već treći put za redom se vrlo uspješno priključila naša škola. Večer matematike je održana 2. prosinca. 2015.u 18 i 30 sati i sudjelovala su 204 učenika. Na događaj su došli učenici viših razreda te niži razredi u područnoj školi Sirobuja. Posebno smo ponosni što smo ove godine na večeri matematike imali goste . To su bili učenici OŠ Meje sa prof. Katarinom Sablić. Oni su osmislili i izradili dvije radionice te ih na večeri kao voditelji radnih centara postavili pred naše učenike.

Detaljno su izradili upute kao i sve druge materijale, bili dežurni matematičari za svakim radnim centrom i pomagali učenicima pri provedbi aktivnosti. Radionice su bile raznolikog sadržaja, tako da je uz igru, razmjenu mišljenja, računanje, natjecanje i suradnju vladalo radno - radosno ozračje.

Najveseliji su bili trenuci u kojima smo imali učenike koji su rješili točno i bili prvi. Na kraju večeri naši učenici - gosti i učenici - domaćini su izrazili oduševljenje sudjelovanjem. Sve postavljene zadatke su doživljavali na sasvim drugačiji način u odnosu na matematiku u nastavi. Od srca se zahvaljujemo učenicima OŠ Meje na dolasku i zajedničkom radu. Vjerujemo da će nam se pridružiti i sljedeće godine. Isto tako hvala učenicima naše škole koji su se na poziv svojih učitelja ponovo odazvali u velikom broju.

Učitelj matematike: Filka Babić

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Dojmove naših gostiju, učenika OŠ "Meje", možete pročitati OVDJE.

objavio: Marina Perica   datum: 11. 12. 2015.