MALA SPLITSKA DEBATA

Naša škola se uključila u zanimljiv projekt koji su pokrenuli Mali gradski vijećnici. Projekt nosi naziv "Mala splitska debata",a kod debatanata razvija temeljne osnove govorništva. Debatne ekipe pripremale su se sa mentorima i raspravljale o zaista zanimljivim i aktualnim temama. Naša ekipa bila je u sastavu: Petra Kovačić, 8.a, Antonio Šabić, 8.c, Mihaela.       i rezervni član, Matej Emanuel Krakan, 8.c. Mentorica debatnog tima bila je prof.Jadranka Miliša Stančin.

Ekipa se natjecala sa školama Visoka i Mertojak,a debatne teze o kojima su raspravljali su bile- Treba li uvesti tablete u nastavu i Mala matura na kraju osnovnoškolskog obrazovanja. Polufinalno natjecanje održalo se 25.veljače u OŠ Brda gdje su se susrele OŠ Brda -Mertojak, Manuš i Visoka. Debatna teza glasila je: ZOO vrtove je potrebno zabraniti. Naša profesorica J.M.Stančin bila je jedna od sutkinja u debati. U finale odlaze škole Manuš i Brda koje će debatiranje održati u Gradskoj vijećnici pred "malim i velikim "vijećnicima Grada Splita. Zadovoljni smo što smo bili sudionici ovog jedinstvenog projekta te želimo i dalje nastaviti razvijati komunikacijske  vještine kroz iduće aktivnosti-osnivanje školskog debatnog kluba i suradnja s Hrvatskim debatnim društvom.

objavio: Marina Perica   datum: 11. 4. 2016.