RECIKLIRALI SMO

Da recikliranjem mogu nastati i prava umjetnička djela pokazala je likovna  i eko grupa.

Naime, u atriju je u vrijeme božićnih blagdana zasjala jedna neobična zvijezda.

Kada nam je nastavnica Eleonora Marinković rekla da ćemo od starih kašeta izraditi zvijezdu, priznajemo da smo pomalo sumnjale u ishod takvog zadatka.  I to ne bilo kakvu zvijezdu, nego zvijezdu repaticu. Zvijezdu koja među svim zvijezdama na nebu zauzima posebno mjesto u srcima ljudi.

Prvo je za izradu zvijezde trebalo skupiti priličan broj kašeta. Bio je do dugotrajan proces  i bilo je potrebno puno rada i strpljenja da se počnu nazirati željeni oblici. Klamaricom i žicom spojili smo dijelove u cjelinu, zaštitili pod i na njega polegli zvijezdu.

Pošpricana brončanim i zlatnim sprejom, dobila je naša zvijezda sjaj i ponosno zasjala nad malim Isusom, Marijom i Josipom.

Bile smo ponosne na naših ruku djelo i sretne gledajući kako prolazeći pored nje, nitko ne ostaje ravnodušan.

Ana Fabjanović, Karmela Jurčević i  Barbara Jurlin 7. b

objavio: Marina Perica   datum: 13. 4. 2016.