DEBATA - BORBA SNAGOM ARGUMENATA

Debatni klub škole sudjelovao je na međužupanijskom natjecanju iz debate koje se održalo 24. i 25. veljače u OŠ Manuš. Natjecanje je organiziralo Hrvatsko debatno društvo čiji suci su pratili tijek debatiranja i vrednovali svaki govor debatanata. Našu ekipu predstavljali su: Klara Grubišić, Lara Dilber i Marin Lagator (7.r.), uz mentoricu Jadranku Miliša Stančin.  Satničarka i podrška ekipi bila je Sara Vukas. Debatiralo se kroz 6 kola u dva dana. Ekipa je postigla odličan uspjeh - 7. mjesto od 25 ekipa, a učenica Lara Dilber izabrana je u deset najboljih govornika. Tema debate bila je: Treba uvesti minimalnu kvotu za žene u hrvatskom saboru, što i nije bilo baš jednostavno argumentirati kroz afirmacijsku ili negacijsku stranu. Učenici su raspravljali i na dvije ad hoc teme: Treba uvesti školske uniforme i Treba zabraniti reality show. Pobjednici natjecanja su ekipa iz  OŠ Manuš.

Ostale fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Vesna Rogošić   datum: 15. 3. 2017.