Promocija CD-a naše školske klape

Već duže vrijeme razmišljali smo o  snimanju CD-a naše školske klape. Od samog početka ideju i projekt je podržao ravnatelj Bože Ujević u suradnji s Mišom i Marinom Limićem u čijem smo se studiju našli prošlo ljeto te spontano snimili nekoliko pjesama.

Cilj nam je bio promovirati klapsku pjesmu i pružiti djeci priliku da se upoznaju s tom predivnom vrstom glazbe.

Iako se radi o glazbenom dokumentu jedne generacije, nadamo se da će biti prepoznat kao poticajan projekt jer kroz njega djeca uče cijeniti i čuvati ovu vrstu pjevanja. Isto tako, nadamo se da će glazbeni ukus koji steknu u mlađoj dobi njegovati čitav život.

Promocija CD-a je održana na Dan škole. Bilo je lijepo pozvati i družiti se s  bivšim članicama. Neke od njih i dalje su ostale vjerne dalmatinskoj pjesmi nastavljajući svoj rad u ženskim klapama. Članice klape su otpjevale šest tradicijskih pjesama, a promociju su uveličali i školski zbor te folklorna skupina. Voditeljica klape, nastavnica Jadranka Crnogorac, toplim se riječima zahvalila svima koji su omogućili da se ovaj projekt realizira.

S ponosom ističemo da su i mediji popratili izdavanje našeg CD-a pa su članice klape bile gošće i na Radio Splitu.

Jadranka Crnogorac, prof

snimanje u studiju

objavio: Marina Perica   datum: 10. 6. 2017.