VEČER MATEMATIKE U NAŠOJ ŠKOLI

Već petu godinu za redom pridružili smo se projektu “Večer matematike” kojeg organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Nakon Zlatne večeri matematike u gradu Splitu koja se održala 4. prosinca održali smo i „Večer matematike“ u našoj školi 5. prosinca 2017. g.

Odaziv naših učenika je bio velik. U razrednoj nastavi su se odazvala 172  učenika te u  predmetnoj njih 160. Kako bi večer bila još zanimljivija te da proširimo međuškolsku suranju u goste su nam došli učenici iz OŠ Spinut sa svojom nastavnicom Katarinom Sabljić.

Kroz igru i zabavu i ovaj smo put upoznali matematiku na drugačiji način. Rješavali su se  rebusi, zagonetke, pitalice, križaljke...., ali kviz natjecanje u Kahootu je izazvalo najveće oduševljenje.

Hvala svim učenicima naše škole koji su se na poziv svojih učitelja odazvali i sudjelovali u večeri.

Kako je bilo pogledajte pod opširnije!

objavio: Mirjana Kovačević Bašić   datum: 19. 12. 2017.