"Zelena čistka"

„Zelena čistka“ je jednodnevna akcija čišćenja Žrnovnice. U akciji su sudjelovali volonteri udruge Žrvanj, Dvd Žrnovnica, OŠ Kamen-Šine , OŠ Brda, OŠ Žrnovnica, Ekonomska škola Split, HGSS Split , @more i krš, Centar za posjetitelje Skrivena Dalmacija Mjesni odbor Žrnovnica, Ivica Puljak i gradski vijećnici, Općina Podstrana, Čistoća Split & Parkovi i nasadi Split. Vrijedne ruke 130 volontera očistile su šetnicu, centar Žrnovnice, dio rijeke i nekoliko ulica. Posebno vrijedni bili su učenici naše škole. Pod vodstvom razrednica Meri Juras, Nataše Kelave i Ane Ujević Bogdan, učenici 5. razreda rado su sudjelovali u akciji. Cijelo jutro vrijedno i savjesno čistili su navedena područja i osvojili titulu najmarljivijih volontera. Naime, količina otpada koju su skupili učenici daleko je nadmašila ukupno prikupljenu količinu otpada. Oduševljenje nije mogao sakriti ni jedan od organizatora akcije, član udruge Žrvanj i novinar Rade Popadić koji je od naših učenika i nastavnice Meri Juras uzeo izjavu o njihovim razmišljanjima o provedenoj akciji. Iako zadovoljni i sretni zbog dobro obavljenoga posla, nismo mogli da se ne zapitamo o savjesti neodgovornih građana koji ne brinu za čistoću i ljepotu našeg okoliša.

Nataša Kelava, prof.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 10. 10. 2023.