Šk. god. 2022./2023.
Poziv na izradu karikatura i stripova

Dragi učenici drugu godinu sudjelujemo u eTwinning projektu "Matematika kroz strip i karikaturu mArt2023".

Pozivam sve učenike naše škole da se uključe u projekt. Vaš autorski rad može biti - kreiran u digitalnom alatu ili crtajući rukom. Izraditi možete karikaturu ili strip na neku matematičku temu.

Detaljne upute sam poslala kroz virtualne učionice  Teams.

Rok za predaju radova je 31.3.2023. i predajete ih učiteljici Filki Babić koja je uključena u projekt. Pokažite svoju matematičku kreativnost. Svima želim radosno druženje i dobre radove!

učiteljica Filka Babić

Šk.god. 2021./2022.
Nacionalna oznaka kvalitete

Nacionalnu oznaku kvalitete za sudjelovanje u projektu "Matematika kroz strip i karikaturu 2022." je dobila učiteljica Filka Babić. Isto tako sudjelovanjem u navedenom projektu nagrađeni su i njeni učenici.

Sretno i u novoj školskoj godini!

Završetak projekta mart 2022 - REGIONOVIZIJA

Dana 12.5.2022. u 20 h putem Zoom-a je održan izbor najbolje karikature/stripa iz sve tri kategorije ovogodišnjeg međunarodnog projekta Matematika kroz strip i karikaturu mArt 2022.

Sve škole sudionice u projektu su se uključile kako bi glasovanjem dodijelili bodove najboljim radovima. Našu školu su predstavljale i trebale pročitati dodijeljene bodove učenice Kiara Kvesić i Mihaela Gabrić.

Cijeli su događaj vodili učenici koji su pri tom i popunjavali Excel tablicu, a trenutni poredak prikazivao se pomoću pivot tablice. Dvije učiteljice su nadzirale cijeli postupak.

Predstavljamo vam pobjedničke radove u kategoriji Razredna nastava i Predmetna nastava.

Pobjednički Logo

Zadatak svih škola koje su sudjelovale u eTwinning projektu „Matematika kroz strip i karikaturu mArt2022“ je između ostalih aktivnosti bio i izrada Loga kojim će predstavljati svoju školu.

Nakon što su svi sudionici izradili Logo glasovalo se o najboljem. Ukupan broj prijavljenih Loga je bio 60.  Pobjednik je naša škola s Logom kojeg su izradili učenici 7.a i 7.b razreda uz pomoć i podršku nastavnice Filke Babić.

Izložba i glasovanje "mArt2022"

U okviru eTwinning projekta „Matematika kroz strip i karikaturu mArt2022“  13. 4.organizirali smo izložbu učeničkih radova. Nakon postavljanja izložbe trebalo je izabrati 5 najboljih radova. Naši učenici su veoma ozbiljno pristupili razgledavanju izložbe, ocjenjivanju svakog rada te glasovanju. Prebrojavanjem glasova određeno je 5 najboljih.  Kroz virtualne učionice su im podijeljene poveznice kako bi u narednim danima glasovali i izabrali tri najbolja rada (strip i karikaturu) koji su nas predstavljali na Regionoviziji. Prilažemo mali dio atmosferice ….

Mentor u projektu: Filka Babić

„Matematika kroz strip i karikaturu 2022" - natječaj

Dragi učenici krećemo s eTwinning projektom „Matematika kroz strip i karikaturu 2022".  U okviru projekta raspisan je natječaj za izbor najuspješnijeg stripa/karikature na temu matematike. Svi koji žele sudjelovati na plakatu mogu pogledati upute. Za sve nejasnoće i dodatne upite mogu se obratiti nastavnici Filki Babić.

Učimo, veselimo se i radimo zajedno! Javite se :)