VEČER FRANCUSKE KULTURE U PJESMI I RIJEČI

Soirée de la culture française à travers des chansons et des poèmes

U Imotskom, u dvorani pučkog učilišta, 9.prosinca 2023. u 17 sati  je održana  priredba Večer francuske kulture u pjesmi i riječi (Soirée de la culture française à travers des chansons et des poèmes ) u organizaciji Slavenke Markote, prof. izvrstan savjetnik, voditeljice županijskog vijeća za francuski jezik.

Na priredbi  su nastupali i naši mali frankofoni učenici  četvrtih, petih i šestih razreda uz pomoć svoje nastavnice francusksoga jezika Anke Marić i lektora Thomas Dougin,  a za svoj trud su dobili zahvalnice.

Četvrtaši su pripremili prigodnu pjesmicu Quand le Père Noël vient me visiter.

Pjesmu su u riječi i pokretu predstavili sljedeći učenici: Lucian Barišić , Petra Kovačević , Luka Jurčević , Denis Grgić , Ani Pavić , Petra Bakula, , Dora Mihanović , Vito Lalić , Luigi Korda , Judita Alduk , Marta Bonković , Ana Popić  i Andrijana Tomičić

Peti i šesti razredi su pripremili i uprizorili dvije recitacije : Bonne année i  Et dans mes chaussures. Nastupli su sljedeći učenici petog razreda :

Marta Vujević , Marta Bračić,  Ana Lucija Kilić , Dijana Bakula , Perla Cokarić , Nediljka Kutleša , Luka Jurčević  i učenice šestog razreda :  Roza Korda i Natali Trška.

Video 1, video 2 , video 3

objavio: Marina Perica   datum: 12. 12. 2023.