NATJECANJE- IZLOŽBA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA IZ PODRUČJA VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA- LIK 2024

Dana 2.2.2024. održana je školska razina natjecanja LIK. Ove godine su na natjecanju sudjelovali učenici 8. razreda. Naziv ovogodišnjeg zadatka bio je „Suvremena školska uniforma“. Učenici su u zadatku trebali olovkom nacrtati siluetu učenika ili učenice te što uvjerljivije prikazati proporcije ljudskog tijela. Zatim su vodenim bojama dizajnirali i slikali suvremenu školsku uniformu. Na odjeći, obući i torbi je trebalo prikazati svijetlo- tamni kontrast te ritmove boja i oblika. Za drugi dio zadatka učenici su koristili digitalnu kameru i aplikaciju Pixelcut. Trebalo je fotografirati rad i neki prostor u školi ili oko škole u koji su zatim pomoću aplikacije svoju sliku smjestili unutar tog prostora.

Tri rada koja su ostvarila najbolji rezultat i koja idu na županijsku razinu natjecanja napravile su učenice 8.b razreda: Nina Peričić, Magdalena Mihanović te Mirela Korda.

Čestitke njima i svim učenicima koji su sudjelovali!

Izložbu radova možete pogledati na ovoj poveznici.

objavio: Marina Perica   datum: 9. 2. 2024.