Frankofonija u našoj školi

Budući da je ožujak (mars) mjesec frankofonije odlučili smo ga proslaviti i obilježiti u našoj školi.

Mme Marić je pozvala sve nas učenike francuskoga jezika ili frankofone te organizirala proslavu uz različite kvizove i pjesme. Uz glazbu i zabavu bilo je i francuskih specijaliteta zahvaljujući našim kuharicama. Merciii beaucoup !

Bile su tu  palačinke – crêpes, ,kroasani – croissants, a neizostavan specijalitet bili su macaronsi – macarons i naravno les frites. Četvrtaši su zatim plesali i pjevali pjesmu J'aime les fruits, a petaši su plesali i pjevali pjesmu Jean petit qui danse.  Osim što smo se lijepo proveli mi smo  kroz kvizove Mme Marić naučili i poneke novosti o Francuskoj, francuskom jeziku i kulturi. Svake godine slavimo mjesec frankofonije- francuskog jezika i nadamo se da će nam se dogodine pridružiti novi mali frankofoni, novi četvrtaši.

U Foto-galeriji pogledajte fotografije sa ovogodišnjeg druženja.

Bonne fête de la francophonie 😊

Matea Gabelica, 5.c

objavio: Marina Perica   datum: 28. 3. 2024.