NOĆ MUZEJA 2016.

Noć muzeja 2016. održat će se 29. siječnja 2016. od 18:00 sati do 01:00 sat iza ponoći. Jedanaestu Noć muzeja obilježit će tema pod nazivom Utemeljitelji i reformatori – Josip Juraj Strossmayer.

Tema je odabrana s ciljem odavanja počasti jednom od najznamenitijih i najutjecajnijih hrvatskih ličnosti 19. st., političaru i biskupu čija je dvjestota godišnjica rođenja obilježena prošle godine. Stoga će se u Noći muzeja 2016. još jednom posebno naglasiti utjecaj biskupa J. J. Strossmayera na formiranje pojedinih muzeja i stvaranje zbirki, kao i na ozbiljnu namjeru otvaranja sakralnih muzeja. Ovogodišnja manifestacija Noći muzeja održava se pod medijskim pokroviteljstvom časopisa National Geographic Hrvatska.

Program obilježavanja Noći muzeja u Splitu i okolici možete pogledati OVDJE.

objavio: Marina Perica   datum: 20. 1. 2016.