ROBOTIKA I SVJETLA POZORNICE!

U OŠ Mato Lovrak u Zagrebu, 24. i 25. veljače je održano natjecanje 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐂𝐮𝐩 𝐉𝐮𝐧𝐢𝐨𝐫 𝐂𝐫𝐨𝐚𝐭𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑. Kao dio ekipa Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije sudjelovale su učenice naše škole. S natjecanja su se vratile sa osvojenim zlatnim medaljama.

U kategoriji OnStage Preliminary 𝐞𝐤𝐢𝐩𝐚 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐒𝐓𝐨𝐧𝐞 u kojoj su se natjecale Klara Katavić, Leoni-Milena Weber, Čiljeta Doroci i mentor Toni Jagnjić osvojili su zlatnu medalju.

U kategoriji OnStage Advanced 𝐞𝐤𝐢𝐩𝐚 𝐏𝐨𝐰𝐞𝐫 𝐒𝐩𝐥𝐢𝐭𝐭𝐞𝐫𝐬 u kojoj su se natjecale Lucija Vučić, Mihaela Grabić, Josipa Vlainić i mentorica Nela Beronja osvojile su zlatnu medalju.

Zadatak je bio osmisliti scenski kostimirani nastup uz korištenje robota i novih tehnologija. Svoj OnStage nastup su prezentirali i tehničkim videom, kreativno dizajniranim posterom i tehničkim intervjuom pred stručnim povjerenstvom.

Ovim uspjehom ekipe su se plasirale na europsko natjecanje koje će se održati od 7. do 10. lipnja u Varaždinu te za svjetsko natjecanje u Francuskoj.

Čestitke robotičarkama i njihovim mentorima na odličnom uspjehu!

objavio: Marina Perica   datum: 28. 2. 2023.