Konačno odlazi “susjed” za kojim ne žalimo

Danas je važan dan za stanovnike naše gradske četvrti jer su dugo iščekivani bageri započeli uklanjanje starih baraka na Šinama. Ova akcija za našu školu znači mnogo jer ovakvo susjedstvo nije donosilo ništa dobroga, već je bilo stalna opasnost za djecu zbog ruševnog stanja, a i neprimjerenih okupljanja u noćnim satima. Nakon 16 godina škola je uz pomoć prethodnih i sadašnjih kotarskih vlasti putem zamolbi i neuspješnih dogovaranja, konačno riješila pravnu zavrzlamu na korist građana koji će živjeti u uređenijem okolišu kakav i zaslužuje naša ustanova. Zahvaljujemo se, u ime svih djelatnika, roditelja i učenika škole, svima koji su svojim zalaganjem uspjeli okruženje u kojem živimo i radimo učiniti civiliziranijim, posebno gradonačelniku Puljku, dogradonačelniku Ivoševiću i Upravnom odjelu za komunalne poslove Grada Splita.

Fotografije možete pogledati pod opširnije.

objavio: Marina Perica   datum: 31. 7. 2023.