STEMfemme Junior

Prva terenska nastava koju smo proveli u projektu STEMfemme Junior bila je posjet Institutu za oceanografiju i ribarstvo.

Naša tema u prvom ciklusu projekta je More pa smo odlučili  istraživati morski otpad te koliko je čisto Jadransko more.

Dr. sc. Daria Ezgeta Balić održala nam je predavanje o oceanskoj pismenosti  s ciljem upoznavanja učenica s glavnim principima oceanske pismenosti i približavanja  značaja mora za život na našem planetu. Pod mikroskopom smo promatrali kako izgleda biljni i životinjski plankton.

Dr. sc. Pero Tutman i dr. sc. Dubravka Bojanić Varezić održali su predavanje o morskom otpadu kako bi nas  upoznali s problematikom, načinima nastanka i unosa otpada u more, njegovom sastavu, količinama i raspodjeli te kako možemo pridonijeti njegovom smanjenju.

objavio: Marina Perica   datum: 24. 11. 2023.