Posjet Prirodoslovnom muzeju Split

U sklopu STEMfemme junior projekta, u subotu 2. prosinca 2023. u Prirodoslovnom muzeju Split posjetili smo multimedijalnu izložbu "Postani čuvar Jadranskog mora". U muzeju su nas dočekale učenice Ivien i Mia sa svojom profesoricom Marijanom de Marchi. Ivien i Mia su pohađale našu osnovnu školu, a danas su učenice Pomorske škole Split i zajedno sa svojom profesoricom su nas putem foto i video materijala te izložbenih eksponata educirale o važnosti ekologije mora i o značaju održivog ribarstva. Upoznali smo i svjetski aktualne teme negativnih posljedica djelovanja čovječanstva na morske resurse.

Cilj izložbe je potaknuti svakoga od nas na duboko promišljanje o zajedničkoj, ali i osobnoj odgovornosti očuvanja bioraznolikosti mora.
Kroz sljedeća dva mjeseca u prostoru muzeja i vi možete upaliti crveni alarm za budućnost ribarstva, pomorskog prometa, brodogradnje, turizma i ostalih važnih gospodarskih grana Republike Hrvatske, koji će trpjeti velike gubitke ako ne djelujemo zajednički i preventivno.

objavio: Marina Perica   datum: 3. 12. 2023.