Krenuo je RoboStart

U organizaciji Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, u subotu 9.prosinca 2023. održana  je prva radionica projekta RoboStart na kojoj je sudjelovalo osam učenika naše škole. Cilj radionice bio je potaknuti kreativnost, suradnju i upoznavanje s robotikom kroz praktične zadatke.

Radionica je započela uvodnim predstavljanjem škola i timova, a svaki tim je opisao i dosadašnje iskustvo u radu s robotikom. Glavni zadatak radionice bio je izrada božićne dekoracije koristeći Fischertechnik opremu, tipkala i svjetleće diode. Kombinirajući svoje tehničke vještine s kreativnošću učenici su stvorili jedinstvene božićne ukrase.

Ova radionica nije samo obogatila predblagdansko vrijeme, već i postavila temelje za buduće radionice i projekte u području robotike. Radujemo se budućim događanjima koja će nastaviti poticati strast prema novim tehnologijama i inovacijama među mladim generacijama.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 12. 12. 2023.