Putovanje u Austriju i Njemačku

Unsere Reise nach Österreich und  Deutschland (2000 km)

Putovanje u Austriju i Njemačku

I ove godine nastavnica Anka Marić vodila je učenike od 5. do 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog i francuskog jezika  u zemlje njemačkog govornog područja.

Putovanje je započelo u utorak, 02. travnja 2024. Okupili smo se u ranim jutarnjim satima i krenuli  u avanturu.

Prva lokacija bio je Hallein i njegov poznati rudnik soli Salzwelten te šetnja gradom Salzburgom.

Sljedećeg dana uz pratnju vodiča posjetili smo Mozartovu rodnu kuću (Mozarts Geburtshaus), Mirabell vrtove (Mirabellgarten) te Sveučilišnu crkvu (Kollegienkirche).

Zatim smo započeli put prema mjestu Schwangau u Njemačkoj gdje se smjestio dvorac Neuschwanstein, dvorac kralja Ludwiga II.

Idućeg dana smo krenuli u Günzburg u zabavni park Legoland.

Nakon vožnje do Münchena, pješice smo razgledali područje bavarske prijestolnice Münchena. Također smo se zaustavili na Marienplatzu, Karlsplatzu, kod katedrale Frauenkirche i ispred gradske vjećnice (Neues Rathaus).

Zadnjeg dana posjetili smo BMW Welt i Allianz arenu te nastavili putovanje prema Hallstattu u Austriji. Tamo smo uspinjačom došli do vidikovca Skywalk gdje smo uživali u predivnom obzoru.

Nakon provedenog vremena na vidikovcu uputili smo se prema Splitu zadovoljni putovanjem.

Lara Jukić & Marija Žužul

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji a video ulaska na teren Allianz Arene ovdje.

objavio: Marina Perica   datum: 16. 4. 2024.