PROJEKT „ŠKOLE ZA AFRIKU“

Sigurno ste svjesni da obrazovanje sve djece mora biti jedan od naših prioriteta. Nijednom djetetu u Africi, kao uostalom bilo gdje na svijetu, ne smije biti uskraćeno obrazovanje. Znam da možemo postići taj cilj.”

Naša je škole četvrtu godinu uključena u projekt, a u petak 21.listopada 2011. u našoj se školi održao regionalni sastanak koorinatora projekta u školama Splita,Makarske,Dubrovnika i Imotskog  kojeg je vodila predstavnica Unicefa.I ove se godine prikupljaju sredstva za djecu Etiopije.

(Nelson Mandela)

Obrazovanje je temeljno pravo svakog djeteta. Nigdje u svijetu djeca nisu zakinuta za to pravo kao u Africi. U južnome području Afrike približno 45 milijuna djece ne ide u školu, što znači da svako treće dijete nema mogućnost obrazovanja. Već četiri godine, u suradnji sa Zakladom Nelson Mandela i Hamburškim društvom za promoviranje demokracije i međunarodnog prava, UNICEF u svijetu prikuplja sredstva za škole u Angoli, Malaviju, Mozambiku, Ruandi, Južnoafričkoj Republici i Zimbabveu, kako bi se djeci Afrike omogućio pristup obrazovanju i pružila prilika za iskorak iz začaranog kruga siromaštva.

Projekt Škole za Afriku je zajednička inicijativa:

• UNICEF-a
  • Zaklade Nelson Mandela
  • Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava.

Predstavljena je 6.12.2004. godine u Cape Townu kao zamisao Petera Krämera, njemačkog brodovlasnika, koji je osobno donirao 3.8 milijuna € za kampanju.

Sanja Radić,koordinatorica

objavio: Marina Perica   datum: 3. 11. 2011.