Zavičaj u prošlosti- Pročitajte o izložbi "Iz bakine škrinje" U PRO Sirobuja...

Učenici 3. d razreda PRO Sirobuja od prosinca 2011. god. provode projekt u kojemu su istraživali dječje igre, prijevozna sredstva, predmete, imena u obitelji i odijevanje u prošlosti. Kao dio projekta u školi se od 13. siječnja do 27. siječnja održava izložba odjevnih predmeta koju smo nazvali „ Iz bakine škrinje“. Izložene su muška, ženska i djevojačka narodna nošnja. Tu su još vunene čarape, terluci, stare jastučnice, plet, sukanac, torbe zobnice i opanci. Izložili smo kudelju s vunom i vretenom, staro glačalo, džepni sat i stari šivaći stroj - poznatu „singericu“. Izložba nam se svima svidjela. Naučili smo mnogo o načinu života i običajima naših predaka. Projekt ćemo završiti posjetom Etnografskom muzeju i Dioklecijanovoj palači.

Duje Koštić i Josip Vranješ, učenici 3.d  razreda

objavio: Marija Lončar   datum: 25. 1. 2012.