Državno natjecanje Sigurno u prometu 2019

U organizacijia Hrvatskog autokluba, Agencije za odgoj i obrazovanje, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Ministrastva unutarnjih poslova u Zadru je od 21. do 25. svibnja održano 27. državno natjecanje Sigurno u prometu. Svaku županiju su predstavljala po četiri učenika. Natjecali su se u 4 različite pratktične vježbe tzv. poligonske pozicije te rješavali test poznavanja prometnih pravila i propisa. Učenica Lucija Vučić iz 5.a razreda osvojila je 5.mjesto i kao nagradu dobila romobil. Iva Šarić iz 5.c razreda je osvojila 13.mjesto, a Mihael Babić 10. mjesto.

Ovo natjecanje se provodi kao dio Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa 2010-2020. s ciljem edukcije i smanjenja broja stradale djece u prometu. Ovogodišnja europska razina natjecanja će se održati u rujnu u Genevi. Prijavom na stranici www.sup.hak.hr u kartici Rezultati natjecanja možete pogledati rezultate natjecanja. Za prijavu su potrebni AAI@EduHr podaci (podaci za prijavu u e-dnevnik).

Fotografije možete pogledati OVDJE.

objavio: Marina Perica   datum: 4. 6. 2019.