OBAVIJEST - SAMOTESTIRANJE UČENIKA

Poštovani roditelji,

prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno te se obavlja jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja razredniku/ci.

Sutra, 10.2.2022. godine po vašim učenicima poslat ćemo Uputu Ministarstva znanosti i obrazovanja, te Anketni listić vezano za preuzimanje testova. Molim Vas da odgovorite na pitanja u Anketnom listiću te isti po učenicima vratite u školu u petak 11.2.2022. godine kako bi znali kome i na koji način distribuirati testove.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

S poštovanjem,

Ravnatelj OŠ Kamen-Šine

Bože Ujević

Upute za uporabu

Video o samotestiranju

objavio: Marina Perica   datum: 9. 2. 2022.