U AKCIJI S ČISTEĆIM MEDVJEDIĆIMA

Klimatske promjene u kombinaciji s ljudskim nemarom mogu nas dovesti do točke s koje više nema povratka. Vrijeme je da svi zajedno preuzmemo odgovornost za očuvanje okoliša jer je to prijeko potrebno za opstanak svih živiš bića na Zemlji.

Naši učenici su prepoznali tu potrebu te su se pridružili akcijama Čistećih medvjedića-gradske inicijative koja organizira akcije čišćenja okoliša diljem Lijepe naše. Tako su se i učenici 7.c razreda naše škole, na poziv naše asistentice Lade Deković, članice splitskog ogranka Čistećih medvjedića, pridružili dvjema hvalevrijednim akcijama čišćenja žnjanske šetnice od Trstenika do uvale Zenta u subotu 29. siječnja te naše prekrasne Park šume Marjan u subotu 5.veljače.  Osim što su radili dobre i korisne stvari za naš okoliš, učenici su se i dobro zabavili jer akcija Čistećih medvjedića ne prolazi bez smijeha i pjesme. Svi oni koji žele učiniti nešto dobro za okoliš u kojem žive i dobro se zabaviti u prirodi, mogu se pridružiti nekoj budućoj akciji Medvjedića, a informacije o akcijama u vašoj blizini možete pronaći na njihovoj facebook stranici.

Lada Deković

Fotografije možete pogledati pod opširnije

objavio: Marina Perica   datum: 2. 3. 2022.