Ulicama našeg grada s fotoaparatom u ruci

U petak 12. ožujka 2022.g. održano je predavanje o fotografiji, a voditelj radionice bio je poznati fotograf Ivo Pervan. Tijekom dva sata pogledali smo preko tisuću fotografija te naučili neka pravila i savjete za fotografiranje. To nam je bila priprema za radionicu sljedećeg dana.

Našli smo se na Peristilu s fotografskim aparatima u rukama. Prošli smo kroz Dioklecijanovu palaču i uočavali detalje koje nikada prije nismo vidjeli. Naučili smo da prije nego što uslikamo motiv promotrimo sa svih strana. Tako smo i napravili. Hodali smo ukrug u Vestibulu i našli zanimljiv detalj koji se vidi kroz otvor - zvonik svetog Duje. Šetajući kroz palaču naišli smo na nekoliko starih kamenih glava na ulicama i još mnogo kamenih skulptura. Slušali smo i o prošlosti našeg grada. Također smo fotografirali kip Grgura Ninskog, svatko iz drugog kuta.

Na kraju smo sjeli na klupe, zajedno se slikali i imali malo vremena da prošetamo po Splitu. Neke od naših fotografija pogledajte u Foto-galeriji.

Ana Jakelić, 7.a

objavio: Marina Perica   datum: 28. 3. 2022.