Festival znanosti

U sklopu manifestacije Festival znanosti nastavnice Nataša Kelava, Katarina Pleić i Marina Perica organizirale su 4. svibnja u prostorijama škole događanje “Život i djela poznatih znanstvenika”.

Znanstvnici koji su bili “predmet” učeničkih istraživanja su: Nikola Tesla, Faust Vrančić, Marin Getaldić,  Galileo Galilei, Isaac Newton i Albert Einstein, a njihovom društvu pridružio se i virtualni znanstvenik professor Baltazar. Učenici su, nakon istraživanja, izrađivali klasične plakate, makete izuma, naslovnice djela, crtali portrete te izrađivali digitalne materijale (fotokolaže i videa u Canvi,  puzzle u Jigsaw Planetu, Wordwall i Kahoot kvizove, križaljke). Izložene su i  knjige o poznatim znanstvenicima pa su učenici, listajući knjige i gledajući prezentacije, videa i plakate, učili o njihovom životu i djelima. Nekoliko učenika osmih razreda izvodilo je i prikazivalo pokuse vezane za djelo Isaaca Newtona i Nikole Tesle.  Učitavajući QR kodove zalijepljene na zidu učionice, učenici su otkrivali digitalne materijale, učili i provjeravali naučeno na zabavan način. Vjerujemo da smo navedenim aktivnostima motivirali naše učenike za neka nova istraživanja.

objavio: Marina Perica   datum: 11. 5. 2022.