Naši oskarovci

Nakon dvije godine online dodjele Agencija za odgoj i obrazovanje je u XV. gimnaziji  u Zagrebu 13. i 14. lipnja 2022. godine održala svečanu dodjelu nagrade Oskar znanja učenicima pobjednicima državnih i međunarodnih natjecanja u znanju, glazbi i plesu u školskoj godini 2021./2022.

Oskar znanja, najveće i najprestižnije priznanje učenicima u Hrvatskoj za njihove velike uspjehe na državnim i međunarodnim natjecanjima, a ove se godine dodjeljuje osamnaesti put.

Svojim uspjesima i rezultatima na državnim natjecanjima u znanju, glazbi i plesu Oskar znanja osvojilo je 353 učenika, a za pobjedu na međunarodnim natjecanjima Oskarom znanja bit će nagrađeno 40 učenika, među kojima je i 5 učenika iz Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije koji su se na nedavno održanom natjecanju u robotici European RoboCup 2022 okitili titulom europskih prvaka u kategoriji OnStage. Ekipa u sastavu Lucija, Mihaela, Josipa, Sara i Bartol, a pratnji mentora Nele i Tonija primili su ovu nagradu koja će im zasigurno biti poticaj za nastavak učenja te u radu s našim polaznicima.

Nakon svečane dodjele posjetili su Arhitektonski studio 3LHD, a dočekala ih je urednica arhive materijala Aja Zorić. Na mjestu nekadašnjeg kina Urania, čija rekonstrukcija je jedan od njihovih projekata, na tlocrtnoj površini od 749 m2 vrhunski, vrijedni i svjetski priznati stručnjaci osmišljavaju nova arhitektonska djela. Osim projekata kao što je Rimac Campus i Kampus Infobip ovaj tim je 2007. godine pobjedio na javnom natječaju i arhitektonski osmislio splitsku Rivu, osmislio projekt za Spaladium arenu, a u tijeku je rekonstrukcija Hotela Marjan. Ništa kontra Splita!

objavio: Marina Perica   datum: 17. 6. 2022.