Edukacije u PŠ Sirobuja

Povodom Dana Sirobuje, djelatnici i volonteri Crvenog križa održali su 13.5.2022.g., „Javno- zdravstvenu akciju pružanja prve pomoći za učenike“. Djelatnici Crvenog križa su simulirali različite situacije s učenicima 2.d, 3.d i 4.c. razreda. Pojedine vrste ozljeda su realistično prikazali na nekoliko učenika dobrovoljaca, a iz svega smo naučili kako reagirati kod krvarenja nosa, vanjskog i unutarnjeg prijeloma, opeklina i posjekotina. Ovo je bio zanimljiv način učenja kroz igru i zabavu.

Dana 14. lipnja 2022. godine održana je edukacija u sklopu eko projekta „Čuvaj ovaj svijet – nema ih još 5!“ u prostorijama gradskog kotara Sirobuja za učenike PŠ i to 2.d, 3.d i 4.c razreda.

Kako odvajati i reciklirati otpad, zašto je to važno i što mi možemo učiniti za ljepši Split i čišći okoliš, neka su od pitanja na koje su učenici tražili i dobili odgovor. Učenicima  je predavač iz udruge Uzeg približio ovu važnu temu na zabavan i interaktivan način, a djeca su s puno pažnje i entuzijazma sudjelovala u edukaciji.

Nakon edukacije svi učenici su dobili na poklon žute i plave vrećice i brošure koje su ponijeli svojim kućama kako bi i drugima prenijeli važnost odvajanja otpada.

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji.

objavio: Marina Perica   datum: 17. 6. 2022.