SUSRET S TEREZOM KESOVIJOM

Nakon odlično odrađenog prvog intervjua s Meri Cetinić, naši učenici su dobili priliku upoznati još jednu našu divu, legendu i miljenicu splitske publike Terezu Kesoviju.  Gospođa Tereza nas je rado ugostila 30. lipnja u hotelu Le Meridien Lav pred generalnu probu za nastup na ovogodišnjem Splitskom festivalu gdje je održana večer posvećena upravo njoj.

Gospođu Terezu obradovali smo cvijećem i vratili je u mladost darovavši joj print njezine prve naslovnice, a ona je nas razveselila odličnim intervjuom i malom neobveznom ćakulom nakon intervjua. Novinari Laura Buljević i Ivan Družić (7.c) koncentrirano su postavljali pitanja i razgovarali s gospođom Terezom dok je snimatelj Ante Boljat pazio da svaki djelić intervjua ostane zabilježen, a sve to pod budnim okom mentora nastavnice Ane Ujević Bogdan i ravnatelja Bože Ujevića.

Od  gospođe Tereze nismo samo dobili odgovore na pripremljena pitanja. Naša glazbena diva obratila se svakom učeniku ponaosob te im uz zagrljaj poželjela uspjeh u daljnjem školovanju i životu. S intervjua smo svi ponijeli prekrasnu uspomenu, a kako je protekao intervju i što nam je sve naša Tereza ispričala, moći ćete čuti u novoj školskoj godini u 2. radio emisiji našeg serijala Splitske glazbene legende.

objavio: Marina Perica   datum: 12. 7. 2022.