EUROPSKO NATJECANJE „SIGURNO U PROMETU“

U Zadru, u dvorani Krešimira Čosića na Višnjiku, je od 24. do 27. rujna održana europska razina natjecanja Sigurno u prometu na kojoj je kao dio hrvatskog tima sudjelovao Josip Matkov iz 6.b razreda. Nakon uspjeha na školskoj, županijskoj i državnoj razini u zadnjem tjednu kolovoza Josip je zajedno sa svojim timom (dva dječaka i dvije djevojčice u dobi od 10 do 12 godina) sudjelovao na pripremama u Tuheljskim toplicama. S uzbuđenjem se čekao kraj rujna i natjecanje u Zadru. Natjecanje je trajalo jedan cijeli dan, tijekom kojeg su djeca odradila različite teorijske i praktične vježbe. Ekipa Hrvatskog autokluba osvojila je 13.mjesto.

Europsko natjecanje u prometnom obrazovanju (ETEC) ima za cilj jačati prometno obrazovanje u svakoj zemlji i time doprinijeti smanjenju rizika od sudjelovanja djece u nesrećama na svojim biciklima. Natjecanje je osnovano 1986.  i održava se jednom godišnje u rujnu u zemlji kluba domaćina. Čestitke Josipu i mentorici na postignutom uspjehu!

objavio: Marina Perica   datum: 29. 9. 2022.