ONEČIŠĆENJE MORA – Projekt Mother Earth

U četvrtak, 3. studenoga, u posjet nam je došao biolog mora dr. Pero Tutman sa Instituta za oceanografiju i ribarstvo. Održao nam je predavanje o otpadu u moru i mikroplastikama. Predavanje je održano na platformi Zoom, a sudjelovali su i naši partneri u projektu učenici iz Omiša i Izraela. Tijekom predavanja objasnio nam je što su to mikroplastike,  na koje načine dospijevaju u more, koliko im dugo treba da se raspadnu na manje čestice... Naučili smo puno toga što će nam biti od velike pomoći jer smo uključeni u međunarodni projekt Mother Earth sa temom o onečišćenju mora. Osim što smo naučili mnogo o morskom otpadu, vježbali smo vještine slušanja i pričanja na engleskom! Nakon predavanja smo se i počastili.

Mihaela Grabić 8.a

objavio: Marina Perica   datum: 8. 11. 2022.