Europski tjedan programiranja - EU CODE WEEK

Od 10. do 14. listopada 2022. godine učenici naše škole pod vodstvom svojih učiteljica Nele Beronje, Marine Perice i Zrinke Šarić,  pridružili su se desetom CodeWeek-u.

Cilj Europskog tjedna programiranja je na zabavan način približiti programiranje i digitalnu pismenost, a činjenica da se uspješno održava već deset godina govori koliko je programiranje postalo zanimljivo i popularno među učenicima.

Ove godine učenici naše škole sudjelovali su u dvije aktivnosti. U centralnoj školi učenici su istraživali i učili o umjetnoj inteligenciji (AI) i strojnom učenju trenirajući robota da otkriva smeće u oceanu. Aktivnost je osmišljena za brzo i slikovito upoznavanje učenika sa strojnim učenjem, vrstom umjetne inteligencije. Tako su povezali programiranje i ekologiju. Koristili su mrežnu stranicu https://studio.code.org/s/oceans

U područnoj školi Sirobuja učenici 3. d razreda sudjelovali su na radionici Elementarne robotike. Koristili su Fischertechnik opremu i spajali strujne krugove. Naučili su da energija mijenja oblike. Kod spajanja LED dioda treba paziti na polaritet, na minus i plus, a tipkalom se može otvoriti ili zatvoriti strujni krug.

Učenici su se lijepo zabavili, kroz programiranje i praktičan rad su učili i raduju se sličnim aktivnostima!

Dio atmosfere možete pogledati u videu.

objavio: Marina Perica   datum: 27. 10. 2022.