Medni dan

7. prosinca 2022. godine, na dan zaštitnika pčela i pčelara, Sv. Ambrozija, u našoj školi Kamen-Šine se već tradicionalno održao Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka.

Svi naši učenici prvih razreda (1.a,1.b,1.c,1.d i 1.e)  su dobili prigodnu vrećicu u kojoj se nalaze med zapakiran u Nacionalnu staklenku za med i edukativna slikovnica o pčelarstvu, „Pčelica Jelica i medo Edo".

Učiteljice su educirale naše učenike i njihove roditelje o važnosti meda kao sastavnog dijela zdrave prehrane. Brojnim igrama, projektima i likovnim radovima u učionicama, nastojali smo učenicima približiti važnost pčelarstva i koje vrijednosti nam sve donosi.

Učenike smo upoznali s činjenicom kako se u njihovim staklenkama meda nalazi med naših lokalnih pčelara proizveden na hrvatskim pčelinjacima.

Velika zanimljivost je u tome što je svaka staklenka meda označena znakom Med hrvatskih pčelinjaka koji sadrži jedinstveni serijski broj, putem kojeg pomoću internetske aplikacije učenik ili roditelj može provjeriti koji je pčelar, gdje i kada proizveo baš taj njihov  med.

Hvala od srca svim hrvatskim pčelarima i njihovim pčelicama na ukusnom medu kojeg nam daruju !

objavio: Marina Perica   datum: 8. 12. 2022.