Naši učenici sudjelovali u Večeri francuske kulture u pjesmi i riječi u Imotskome

U petak 9. prosinca s početkom u 17h u Pučkom otvorenom učilištu održana je Soirée de la culture française à travers des chansons et des poѐmes, Večer francuske kulture u pjesmi i riječi, a u organizaciji Gimnazije Dr. Mate Ujevića, Imotski te uz potporu Hrvatske udruge profesora francuskog jezika te Francuskog instituta, Francuskog veleposlanstva u Republici Hrvatskoj. Ove se godine na Večeri-Soirée u dvorani Pučkog otvorenog učilišta okupilo preko 130 učenika iz nekoliko osnovnih i srednjih škola iz Splitsko-dalmatinske županije. Na priredbi su, pored naše škole, OŠ Kamen-Šine sudjelovale još i  Osnovne škole Brda, Mejaši,  Stobreč i Žrnovnica te gimnazija Dr. Mate Ujevića iz Imotskoga, II. gimnazija iz Splita te Gimnazija Dinka Šimunovića iz Sinja.

Naši učenici francuskoga jezika  4.c (PŠ-Sirobuja): Natali Matijaš, Marija Bakota, Lucia Pjerov, Fjolla Zogaj, 4.a,b,: Nediljka Kutleša, Marta Bračić, Marta Vujević, Dijana Bakula Matea Gabelica i Perla Cokarić, 5.b: Roza Korda, 7.b,c: Karla Poljak i Mihaela Dilber te 8.a,bMarija Sara Kovačić i Jospia Vlainić  pjevali su L'alphabet avec Gaston, Comment tu t'appelles ?, L'enfant au tambour, te  osmislili kratke scene-jezikolomke uz pomoć nastavnice i njihove mentorice Anke Marić i našeg lektora Thomas Dougin.

Raskošni program je obilovao recitacijama velikih francuskih pjesnika Préverta, Rimbauda, Baudelairea te igrokazima, kamishibai pripovijedanjima o rođenju malog Isusa, izvedbama poznatih skladbi La Bohème te skladbe Élégie Julesa Masseneta.

Večeri je nazočio i visoki predstavnik Francuskog veleposlanstva, Francuskog instituta u Zagrebu, gospodin Benoît Le Dévédec, ataše za jezičnu i obrazovnu suradnju (attaché de coopération linguistique et éducative) koji je svim učenicima i profesorima uputio riječi pohvale za rad i trud koji svakodnevno ulažu u promociju francuskog jezika i kulture. Svim učenicima, među njima i našim učenicama Mariji Sari Kovačić i Josipi Vlainić čestitao je na dobivenoj međunarodno priznatoj diplomi francuskog jezika DELF scolaire te im čestitao na zavidnom uspjehu, a posebno se zahvalio profesorici Slavenki Markota za organizaciju događaja te je, uz veliko oduševljenje, najavio da će nam se pridružiti i sljedeće godine.

Anka Marić, prof. izvrstan savjetnik

Više fotografija možete pogledati u Foto-galeriji a video ovdje.

objavio: Marina Perica   datum: 19. 12. 2022.